top of page

Platforma Wibracyjna StandingMate

 

 

Rewolucja w sposobie trenowania. Zupełnie nowy sposób na trening wibracyjny, dbający o szczupłą sylwetkę. Platforma wibracyjna StandingMate to aparat treningowy najnowszej generacji.

 

 

Najważniejsze cechy Standingmate:

 

 • Trening w pozycji stojącej - wyprostowanej!

 • Zakres częstotliwości : 2-50 Hz w modelu PREMIER, 3-50 Hz w modelu ACE

 • Infradżwięki - ultra niskie częstotliwości (.2 - 20 Hz.), w tym Rezonans Schumanna, 8 -10 Hz. (pasmo częstotliwości drgań pola magnetycznego kuli ziemskiej)

 • Fale dźwiękowe - od 20 do 50 Hz

 • Dowolna regulacja amplitudy i częstotliwości drgań w trakcie treningu, bez przerywania pracy urządzenia

 • 100% wibracji pionowych – żadnych zakłóceń, które mogłyby spowodować urazy ( drgania generowane są przez 2 generatory magnetyczne z napędem indukcyjnym (acoustic driver)

 • W przeciwieństwie do innych technologii, prawie całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzeń kręgosłupa, mózgu lub odcinka szyjnego , co powoduje, że jest bezpieczny dla osób chorych, starszych, a także dla dzieci

 • Nie wymaga bezwzględnej asysty ze strony trenera jak tradycyjne platformy

 • Nie wymaga przyjmowania specjalnych pozycji do ćwiczenia poszczególnych częsci ciała - wystarczy stać na urzadzeniu

 • Błyskawiczna poprawa struktury tkanek – nowa technologia wykorzystująca fale akustyczne jest w stanie oddziaływać nawet na najmniejsze mięsnie oczu,twarzy szyi , karku itp. a także na mięśnie organów wewnętrznych, na które nie oddziaływują zwykłe ćwiczenia fitness... mięśnie dna miednicy, prostaty, pęcherza, serca.

 • Brak mechanicznego napędu, który wskutek naturalnego zużycia elementów mógłby powodować kontuzje.

 • Zatwierdzone przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) jako urządzenie medyczne klasy I (a nie tylko do użytku sportowego, jak w przypadku zwykłych platform mechanicznych)

 

 

Zastosowanie Standingmate:

 

Ogólny trening:

Trening przy użyciu Standingmate pomaga osiągnąć równowagę całego ciała i poprawia ogólny stan zdrowia.Daje doskonałe efekty u osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe ze względu na problemy psychologiczne lub fizyczne a także u tych, które nie są w stanie ćwiczyć regularnie ze względu na brak czasu, miejsca lub przyrządów.

Należy zaznaczyć, że wydatek energetyczny 10-cio minutowej sesji jest równoważny godzinnemu treningowi na siłowni. Wielkie znaczenie ma również fakt, że w jej trakcie stymulacji podlega 100% mięśni (podczas ćwiczeń na siłowni pobudzane jest tylko ok. 60%).

Dodatkową zaletą jest wyeliminowanie nadmiernych obciążeń stawów, ścięgien i układu kostnego, co często bywa przyczyną urazów i kontuzji podczas tradycyjnych ćwiczeń.

 

Kosmetyka:

Standingmate poprawia krążenie krwi i obieg limfy, wzmacnia włókna kolagenowe. Powoduje redukcję cellulitu, zmieniając strukturę tkanki tłuszczowej. Pobudzane są również niewielkie mięśnie twarzy, co daje efekt liftingu np. obwisłych mięśni przyżuchwia, szyi itp

 

Detoksykacja - Odchudzanie:

Ćwiczenia z wykorzystaniem Standingmate poprawiają funkcjonowanie jelit, układu limfatycznego i stymulują przepływ lipidów co z kolei przyspiesza transfer tłuszczów jako źródła energii wykorzystywanego podczas treningu. Powoduje to szybsze wydalanie złogów i toksyn z organizmu a także zapobiega dalszemu ich gromadzeniu, czego rezultatem jest ubytek tkanki tłuszczowej.

 

Rehabilitacja:

Standingmate zapobiega osłabieniu mięśni na skutek braku ruchu podczas rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach. Poprawia krążenie, stymuluje tkankę łączną, przyspiesza usuwanie toksyn, co ogółem znacznie wpływa na przebieg rehabilitacji i szybszy powrót do pełni sił.

 

Odnowa / Odmładzanie:

Standingmate wspomaga wydzielanie hormonów pochodzenia mózgowego. -serotonina (hormon szczęścia) poprawia samopoczucie -neurotrofina stymuluje procesy mózgowe / uczenie się -testosteron (hormon męski) , HGH , IGF-1 utrzymują organizm w aktywności oraz wspomagają system immunologiczny. Następuje ogólna poprawa krążenia , przemiany materii, wzrasta elastyczność i siła stawów .Można mówić o ogólnym opóźnieniu procesów starzenia się organizmu, takich jak artretyzm, cukrzyca, choroby serca, bóle pleców itp.

 

Podsumowanie:

W ciągu wielu lat badań udowodniono, że ćwiczenia wibracyjne całego ciała (WBV- Whole Body Vibration) mogą zastępować różnorakie ćwiczenia aerobowe. Efekty tych badań – w postaci wielu opracowań naukowych z dziedziny medycyny, fizjologii, fizykoterapii, sportu profesjonalnego i fitness – zaowocowały pod koniec XX wieku, pojawieniem się nowej technologii urządzeń wibracyjnych tzw. SWBV (Sonic Whole Body Vibration)

Jego walory doceniono już w ojczyźnie fitnessu – Stanach Zjednoczonych, gdzie SWBV zdobywa coraz większe uznanie. Wiele ośrodków rezygnuje z tradycyjnych platform wibracyjnych i przechodzi na nową technologię – stara odchodzi do lamusa! Postęp jest nieubłagany! Zachęcamy do osobistego zapoznania się z zaletami i możliwościami Standingmate!

 

 

 

bottom of page